Nezařazené

Hľadáte skvelú zábavu? Skúste to v laser aréne!!

Nadšenci kolektívnych adrenalínových hier si prídu na svoje s tzv. „Laser Game“. Táto aktivita je, na rozdiel od „airsoftu“ alebo „paintbalu“, bezbolestná a vhodná pre všetkých.
Či už ste partia štyroch nadšencov, alebo je Vás dvanásť môžete si zahrať rôzne druhy tejto hry a výborne sa pri tom zabaviť.

označení laseru

Pravidláhry
 

Klasická, základná tímová hra vyzerá nasledovne. Oblečiete si vestu s pripevnenou „zbraňou“, pod určitým číslom (z neho sa na konci vypočíta štatistika hráča). Táto vesta má implementované senzory, ktoré svietia vo farbe tímu. Hrá sa na body, pričom cieľom hry je získať týchto bodov čo najviac. Body získava hráč, keď zasiahne farebné – svietiace senzory na „nepriateľovej“ veste. Nepriateľovi sa body naopak odpočítajú. Ak sa bojíte, že nedopatrením zasiahnete hráča z Vášho tímu, nemusíte. Toto sa totiž nedá. Každý zásah je sprevádzaný zvukovým signálom, vibráciou a zhasnutím spomínaných senzorov na určitý časový interval. Zasiahnutý hráč je päť sekúnd odstavený z hry. Vtedy si hľadá úkryt. Keď prejde tento čas, kedy je mimo hry a nikto ho nezasiahne znovu, môže sa vrátiť na „bojové pole“. Každá jedna hra trvá pätnásť minút, čo bohato stačí na odreagovanie sa a napumpovanie sa adrenalínom. Ten, kto chce odvetu si môže hru zopakovať.
 

Alternatívy:

 

·         V klasickej tímovej hre sú dva až štyri tímy, ktoré môžete identifikovať rozdielnou farbou na veste. Zásah smerujte na protivníka z druhého tímu. Vyhráva tím, ktorý má najviac bodov.

 

·         Môžete hrať aj každý sám za seba a strieľať na protihráčov. Vtedy sú všetci v aréne označení rovnakou farbou. Víťazí ten hráč, ktorý má na svojom konte (na konci hry) najviac bodov.
 
·         Ďalšou alternatívou je „hra na základne“. Tu sa hrá východisková tímová hra, ale hrajú iba dva tímy. Každý z nich chráni svoju vlastnú základňu a snaží sa atakovať základňu protivníka. Tieto základne sa však, prekvapivo, vedia aj samé ochrániť. Útok vracajú tým, že sa rozbliká stroboskop (blikavé svetlo – vizuálne evokuje trhané pohyby a únik časových intervalov) a vyšlú tzv. „deaktivačný“ lúč, ktorý odráta Vaše body. Vtedy treba na základňu zaútočiť a deaktivovať ju streľbou do terča, ktorý má v strede. Tým sa pripočíta tímu niekoľko bodov. Blikanie ustane a hrá sa ďalej. Znovu tu vyhráva tím, ktorý má na konci hry najviac bodov.
laserová zbraň

·         „Hra na upírov“znamená v preklade, že si hráči zvolia upíra, alebo viac upírov, ktorých vesty svietia na červeno. Títo sú v hre nesmrteľní! „Ľudia“ – teda ostatní hráči svietiaci na zeleno, si zvolia počet životov. Ak „človeka“ zasiahne „upír“ –  stráca jeden život. Z „človeka“ sa stane „upír“ ak stratí všetky životy. Vtedy jeho vesta bude svietiť – na červeno. Priamy zásah do senzorov na veste „upíra“, ho  na (nastaviteľnú) chvíľu spomalí. Hra sa môže ukončiť aj predčasne, a to v tom prípade ak sa všetci v aréne zmenia na „upírov“. Pred uplynutím časového limitu musí byť v aréne; buď väčší počet „upírov“, alebo viac „ľudí“.
·        
Táto hra sa dá hrať aj na životy. Kedy každý z účastníkov hrá sám za seba a zásahy smeruje na koho chce. Hra sa volá „Eliminátor“ a delí sa na dve polovice (časový interval). V prvej polovici každý jednotlivec zbiera životy tým, že zasiahne oponenta – to mu poskytne jeden život. Druhá polovica hry sa teda, pre neho ako aj pre ostatných, začne s určitým počtom životov, ktoré už nazbieral predtým. V tejto časti hry sa životy pri zásahu hráčovi postupne míňajú. Zas po jednom živote pri každom zásahu. Zvíťazí posledný preživší v hre, alebo hráč, ktorý má najvyšší počet životov. „Elininátor“ sa môže pre niektorých skončiť aj predčasne.

Ak máte radi vzrušenie a neznášate nudu, choďte do toho! Garancia akcie, kvalitnej zábavy, a zážitkov, na ktoré tak rýchlo s priateľmi nezabudnete.